TARİHÇE

Mitsubishi Motors, yola ilk
çıktığı günden beri benimsediği
yenilikçi yaklaşımı ile
otomotivin yarını için
yeni teknolojiler
üretmeye devam ediyor.

1870

Mitsubishi Motors


1870 yılında kurulan Mitsubishi, 1914 yılında üç elmas logosunu tescilledi.

1917

Mitsubishi Motors


Mitsubishi’nin ilk otomobili Model A 1917 yılında üretildi.

1937

Mitsubishi Motors


1937 yılında ilk 4x4 otomobil prototipi olan PX33, askeri kullanım için hazırlandı.

1960’lar

Mitsubishi Motors
Yer kaplamayan dört tekerlekli araçlar ve mini otomobiller piyasaya sürüldü. "Mitsubishi 500" adlı yer kaplamayan dört tekerlekli aracın ve mini araba "Minica"nın üretimine başlandı. 1960’lar, Mitsubishi’nin uluslararası rallilerde yarışan ilk araçları olan Colt serisini piyasaya sürerek geleceğe dair vizyonunu geliştirmeye başladığı bir dönemdi.

1970’ler

Mitsubishi Motors
Motor sporları dünyasında da başarı kazanan "Lancer"ın gelişi bu dönemde olmuştur. Birinci kuşak "Lancer," kusursuz binek otomobil "Galant Σ" ve Mitsubishi'nin ilk FF aracı "Mirage" gibi araçlar piyasaya sürüldü. 1970’lerde sunduğu araçlarla üstün teknolojik kapasitesini dünyaya kanıtlamaya başlayan Mitsubishi Motors, Lancer ile Safari Rallisi’nde zafer kazandı.

1980’ler

Mitsubishi Motors
"Pajero" ve "Delica Wagon" tanıtıldı ve RV patlamasına yol açtı. Lüks bir binek otomobilinin konforuna sahip gerçek bir dört çeker off-road aracı olan "Pajero" piyasaya çıktı. 1980’lerde Mitsubishi Motors, giderek büyüyen pazara "Lancer" ve "Delica Wagon" gibi gelişmiş ürünler sundu.

1990’lar

Mitsubishi Motors
Zengin çeşitli bir araç dizisi oluşturuldu. Mini otomobil "Toppo", kaliteli binek otomobil "Diamante", spor otomobil "GTO", binek otomobil tipindeki RV "RVR" gibi araçlar piyasaya çıktı. 1990’larda, Mitsubishi Motors, farklılaşan piyasa ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda benzersiz ürünü piyasaya sundu.

2000’ler

Mitsubishi Motors
Mitsubishi Motors, sürdürülebilir bir gelecek için kendini sürekli geliştiriyor. "i" serisi piyasaya sürüldü ve İyi Tasarım Büyük Ödülünü kazanan ilk mini otomobil oldu. "i"yi temel alan Mitsubishi Motors, 40 yıldan uzun süredir devam eden elektrikli araç geliştirme çalışmalarının meyvesi yeni nesil elektrikli araç "i-MiEV"i piyasaya çıkardı.

Mitsubishi Motors, otomotiv sektörünün önümüzdeki 100 yılının kapısını aralayacak bir öncü olarak, 2000’lerde de hızla gelişmeye devam ediyor.