Konsept XR >
Concept XR-PHEV’nin dış tasarımının geliştirilmesinin arkasındaki kilit konsept bir koşucu atletin formudur.

 Bloklardan çıkıp gelen bir sprinter koşucunun dinamik enerjisi ve ortadaki tatlı eğrilik kamadan esinlenmiş karakter hatlarına ve ileri eğimli siluetine ifade katmaktadır. Adaleli, gergin siperler bütün lastik boyunu sarmalamaktadır ve yere az bir açıklık, eğim veya hafif yükseltili arka yükseklik de, arabanın çevik ve çok yönlü performansının iştah kabartan ön tadını servis etmektedir.

HUZUR VEREN GENİŞ İÇ TASARIM

Concept XR-PHEV, sporumsu sürüşü tetiklemek için tasarlanan bir şoför-odaklı kokpite sahiptir.

Kepçe tipi sürücü koltuğu sağlam bir yerleşim sunar ve sürücünün güvenle ve hassasiyet ile araç kullanmasını sağlar. Koltuk, sürücüye ait ayrıcalık hissi vermek üzere dışta ve içte diğer renklerle koordine halinde kırmızı renk döşemelidir ve diğer üç koltuktan oldukça belirgindir.

Hız göstergesi, takometre ve diğer bilgi veren göstergeler sürücüye anlık olarak değişiklikleri fark ettirecek ve araç sürmeye konsantre olacak şekilde tasarlanmıştır.


 

FF PHEV SYSTEM

Concept XR-PHEV, Outlander PHEV'e enerji vermek için kullanılan tam olarak kanıtlanmış sistemden türetilen hafif ağırlıklı ve yüksek verimli önden çekiş tahrikli PHEV sistemini kullanmaktadır.

 Bu yeni konfigürasyonda Mitsubishi Motors’un PHEV aktarma tertibatı; (Outlander PHEV'e ait ikinin yerine) önde 700V'ya kadar voltajı artıran yüksek destek konvertörü ve zeminin altında yüksek kapasiteli akünün bulunduğu tek bir hafif ağırlıklı, yekpare ve yüksek verimli motor olan 1.1-litrelik sıralı 3-silindir MIVEC turbo şarjlı benzinli motordan yapılmıştır. Destek konvertörü motorun ve jeneratörün çıkış gücünü ve verimliliğini artırır.

PRİZE TAKIN VE ŞARJ EDİN

Concept XR-PHEV aynı zamanda 1500W'lik enerjiye kadar harici bir kaynak oluşturabilen 100V AC'lik üst kısımda bulunan prizler ile donatılmıştır. Bu sistem sadece tahrik bataryasından bir tam gün için elektrikle çalışan ev aletlerine ve de motor bataryayı doldurmak için kullanıldığında maksimum 10 güne yetecek kadar elektrik sağlayabilir.